قوانین فروش

 

 

این قوانین جهت ارائه خدمات بهتر و شایسته تر به کاربران سایت دیتکس می باشد بنابراین خواهشمند است این قوانین را به دقت مطالعه نمایید 

 

ورود کاربران به سایت و استفاده از هرگونه خدمتی در آن به معنای آگاهی کامل کاربر از قوانین وبسایت و پذیرش کامل آن قوانین می باشد .

کلیه اصول و رویدادهای شرکت دیتکس منطبق با قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک می باشد که کاربران موظف به رعایت آنها می باشند . در صورت تغییر در قوانین در آینده  تغییرات در وبسایت اعمال شده و استفاده مستمر کاربران از سایت به معنای پذیرش تمامی تغییرات قوانین احتمالی می باشد .

 

تعریف مشتری یا کاربر :

مشتری و یا کاربر به شخصی می گویند که از هر طریقی وارد وبسایت می شود و از خدمات و اطلاعات سایت چه با پرکردن فرم مشخصات کاربر و چه بدون آن استفاده می نماید .

ارتباط با کاربران از طریق رویه های معمول در تجارت الکترونیک صورت می پذیرد و کاربران متعهد می شوند که اطلاعات صحیح را در وبسایت وارد نمایند و در صورتی که اطلاعات آنان نادرست باشد عملا مسئولیتی بر عهده مدیران سایت نمی باشد .

 

حریم شخصی :

دیتکس از اطلاعات خصوصی اشخاصی که از وبسایت استفاده می نمایند محافظت می نماید .

کاربران در استفاده از کلیه مطالب وبسایت در صورتی که قصد تجاری نداشته باشند و همچنین در صدد ضربه ضدن به وجهه و شخصیت سایت و برند های معرفی شده در آن را نداشته باشند با ذکر منبع و آدرس سایت آزاد می باشند .

در صورت سوء استفاده از هر یک از مطالب و امکانات خدمات سایت ، دیتکس حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می دارد .

 

ارسال سفارشات :

کابران می توانند در تمام ساعات و روزهای هفته از مکانات سایت استفاده و ثبت سفارش خرید کالا را انجام دهند ولی کلیه کالا ها ماکزیمم ۲۴ ساعت پس از ثبت سفارش ( به جز در روزهای تعطیل ) ارسال می گردند . محاسبه ثبت سفارش ر روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح روز بعد از تعطیلات محاسبه می گردد .

روزهای کاری دیتکس شنبه تا پنج شنبه ۹ صبح الی ۵ بعد از ظهر می باشد . تمامی تعطیلات رسمی تقویم کشور و تمامی روزهای جمعه تعطیل می باشند و سفارشات روزهای تعطیل در روز بعد از تعطیلات پردازش می گردند .

در صورتی که موجودی کالایی به اتمام برسد ، دیتکس حق کنسل نمودن سفارش و مدجوعی وجه مشتری را برای خود محفوظ می دارد . مهلت مرجوعی وجه مشتری ماکزیمم ۷۲ ساعت کاری از زمان ابطال ثبت سفارش می باشد 

در صورت بروز خطا نسبت به ارزش ریالی کالا ها و بویژه زمانی که تفاوت قیمت فاحش می باشد ، دیتکس حق بلا اثر نمودن و کنسلی سفارش و مرجوع نمودن وجه مشتری را برای خود محفوظ می دارد و مشتری با ورود به سایت دیتکس میپذیرد از این موضوع آگاهی داشته و در این خصوص ادعائی نخواهد داشت .

هنگام تحویل کالا به مشتری ، دیتکس حق درخواست رویت کارت شناسایی تحویل گیرنده را برای خود محفوظ می دارد .

در صورت نیاز کاربران به صدور فاکتور رسمی برای سازمان های حقوقی حتما با دفتر دیتکس هماهنگ گردد .

امکان پرداخت در محل برای سفارشات بالای سی میلیون ریال و یا کالاهایی که باید با باربری و یا تیپاکس با پست ارسال گردند وجود نداشته و وجوه این سفارشات باید از قبل تسویه گردند .

 

خسارت حمل :

کلیه کالاها با نهایت دقت با بسته بندی مطمئن تحویل شرکت حمل و نقل می کردد ، در صورت آسیب دیدگی کالا بابت آسیب های ناشی از حمل و نقل باید طی ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به دیتکس اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل و نقل کننده و کلیه متعلقات کالا به خدمات پس از فروش دیتکس ارسال شود . 

 

مغایرت :

عکس محصولات گاهی اوقات ممکن است در پاره ای از جزئیات کم اهمیت با کالای اصلی متفاوت باشد که موجب مغایرت نمی گردد در اینگونه موارد ملاک مغایرت در مشخصات کالا بر اساس مشخصات فنی درج شده در وبسایت است .

 

تضمین تعویض ۷ روزه :

جهت استفاده از سرویس تضمین تعویض ۷ روزه دیتکس ایرادهای اعلام شده توسط مشتری ، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش کنترل و بررسی گردیده و در صورت تائید وجود نقص فنی و یا آسیب دیدگی از جانب حمل کننده با تائید آنها ، کالاها مشمول استفاده از سرویس فوق می گردد لطفا توجه داشته باشید که این سرویس اشکال های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی شود . 

برای استفاده از سرویس تضمین ۷روزه دیتکس ، لطفا دقت بفرمایید که کالا به خوبی بسته بندی گردد و لوازم جانبی و فاکتور بصورت کامل به همراه آن ارسال شود .